Informacje

Blog Forum Gdańsk 2013, czyli święto blogerów

bfg.jpgW weekend 16-17 listopada 2013 roku Miasto Gdańsk ponownie stanie się stolicą polskiej b(v)logosfery. Blisko 300 osób weźmie udział w dwudniowych spotkaniach, panelach dyskusyjnych, sesjach pytań i odpowiedzi oraz imprezach towarzyszących, jak spacer po festiwalu Narracje czy blogerskie bieganie.

Gdańsk kolejny raz stolicą blogosfery

Forum cieszy się zainteresowaniem nie tylko b(v)logerów, ale również ich czytelników, dziennikarzy i specjalistów w dziedzinie nowych mediów. Dla wszystkich organizatorzy, Miasto Gdańsk i Instytut Kultury Miejskiej, jak co roku przygotowali transmisję on-line dostępną na stronie www.blogforumgdansk.pl i na www.facebook.com/BlogForumGdansk.

- Na zakończenie tegorocznej edycji przygotowaliśmy specjalną uroczystość - mówi Anna Zbierska, dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta. - Po raz trzeci przyznamy nagrody w konkursie Blog of Gdańsk, a po raz pierwszy nagrody w konkursie Blog Forum Gdańsk Award 2013 w kategoriach: "Społecznie odpowiedzialny bloger", "Wpływowy bloger", "Marka przyjazna blogerom". Zwycięzców Blog Forum Gdańsk Award 2013 wytypowali sami b(v)logerzy, uczestnicy tegorocznej edycji Blog Forum Gdańsk.

Organizatorzy zachęcają do używania #BFGdansk i do śledzenia wydarzeń związanych z konferencją na www.facebook.com/BlogForumGdansk i www.twitter.com/BlogForumGdansk.

Krok naprzód

Tegoroczną edycją Blog Forum Gdańsk 2013 organizatorzy chcą wykonać kolejny krok naprzód. W czasach kiedy tyle się mówi o komercjalizacji blogosfery oraz o umiejętnościach praktycznych, które mają wpłynąć na sukces lub porażkę blogera, chcą wrócić do korzeni i na plan pierwszy postawić pytanie związane z inspiracjami i pasjami, które pierwotnie stały za rozpoczęciem blogowania. Pokazać konkretnych ludzi w centrum ich potrzeb. Przypomnieć, że publiczność/pieniądze pojawiły się dopiero w pewnym momencie i pierwotnie nie były celem samym sobie, chociaż ostatnio takim się stały. Chcą pokazać prawdziwe historie blogowania i efekty jakie one przyniosły. Te zamierzone oraz te nieoczekiwane.

Celem tegorocznej konferencji nie będzie kształcenie blogerów. Będzie inspirowanie historiami innych blogerów. Całość została podzielona na kilka bloków:

Bloger - Człowiek
Historie osób i podmiotów, dla których blog narzędziem do informowaniu o zdrowiu, chorobach i zagrożeniu życia swojego lub innych. Przykłady zmian otaczającej ich rzeczywistości, którą osiągnęli za sprawą swojego bloga.

Bloger - Obywatel
Historie osób i podmiotów dla których blogi są narzędziem do informowania o przypadkach incydentalnego lub zorganizowanego ograniczania wolności, łączenia się w grupy i wspólna realizacja celów, często zmieniających bliższe i dalsze otoczenie zewnętrzne, walka z nieprzyjaznym systemem i regulacjami prawnymi. Przykłady zmian otaczającej ich rzeczywistości, którą osiągnęli za sprawą swojego bloga.

Bloger - Pasjonat
Historie osób dla których blog jest źródłem wyrażania swojej pasji i zainteresowań. Przykłady zmian otaczającej ich rzeczywistości, którą osiągnęli za sprawą swojego bloga.

Świadomy bloger
Wystąpienia ekspertów zewnętrznych na tematy związane z wyzwaniami przed jakimi obecnie stoi blogosfera. Wystąpienia blogerów, którzy ze względu na swoją popularność wpływają na rozwój blogosfery i zachowania innych blogerów.