Informacje

Blog Forum Gdańsk 2013: Gdańsk blogową stolicą Polski

bfg.jpg

W miniony weekend (16-17 listopada) w klubie B90 w Gdańsku odbyła się czwarta edycja Blog Forum Gdańsk, na której pojawiło się ponad 300 blogerów, ludzi związanych z mediami społecznościowymi i nie tylko.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się trochę zmienić formułę konferencji, rezygnując z kilku paneli odbywających się jednocześnie, jak to było tok temu, stawiając na to, by kolejne prelekcje i dyskusje obywały się kolejno po sobie. I trzeba przyznać, że był to strzał w dziesiątkę. Uczestnicy nie musieli się martwić, że coś ich ominie, a wolny czas mogli spokojnie spędzić na kuluarowych rozmowach czy odpoczynku w chillout roomie.

W zeszłym roku na PGE Arenie Gdańsk działo się tak dużo, że często brakowało czasu i logistycznych możliwości, bo zobaczyć każdą ciekawa prelekcję, nie mówiąc już o "aspekcie poznawczym", czyli nowych znajomościach z branży. Oprócz merytorycznej części, Blog Forum Gdańsk to także (dla wielu przede wszystkim) możliwość poznania całego blogowego światka, dla początkujących ucięcia sobie pogawędki z bardziej doświadczonymi, a dla tych drugich zacieśnienia więzów z innymi topowymi blogerami. I tu idealnie sprawdziła się druga sala B90, gdzie na wygodnych pufach można było toczyć długie rozmowy, a w odpowiednim momencie przejść do głównej sali na interesującą nas prelekcję.

Sam program także przeszedł małą metamorfozę i wrócił do korzeni, czyli do dyskusji o człowieku. I tak dwa dni konferencji zostało podzielonych na bloki: człowiek, obywatel, pasjonat i świadomy bloger. Oprócz znanych twarzy (przede wszystkim podczas paneli dyskusyjnych), pojawili się mniej znani, ale równie ciekawi blogerzy, w tym m.in. benedyktyn o. Leon Knabit, Mirian Jugheli - bloger z Gruzji czy Jurek Owsiak, który zrobił największą furorę, a jego prelekcja na pewno zostanie zapamiętana na bardzo długo (wideo poniżej). Program może był trochę uboższy niż rok temu, ale za to bardziej konkretny i każdy mógł wynieść coś ciekawego dla siebie. Jednym słowem - rok, dwa i trzy lata temu było dobrze, a w tym roku jeszcze lepiej.

Blog Forum Gdańsk to także nagrody dla najlepszych, które rozdano na koniec dwudniowej konferencji. Tytuł Blog of Gdańsk 2013 otrzymały blogi "From movie to the kitchen" (nagroda jury) oraz "Autostopem przez życie" (nagroda czytelników). Wyróżnienia otrzymały także "Kochamy Żuławy", "Ruszaj w drogę" i "Wittamina". W tym roku rozdano także Blog Forum Award 2013, w których tryumfowali Maciej Budzich (Społecznie Odpowiedzialny Bloger), Natalia Hatalska (Wpływowy Bloger) i Orange (Marka Przyjazna Blogerom).

Co ważne, jeśli nie mieliście okazji być na Blog Forum Gdańsk w B90, możecie nadrobić część zaległości i obejrzeć wszystkie prelekcje na kanale konferencji na YouTube.

Patryk Siedliński