Informacje

Mapa polskiej blogosfery

 

Polska blogosfera nie ma jednego oblicza. Są prężnie działające blogerki modowe (tzw. szafiarki), którymi coraz częściej interesują się duże media i telewizja, są powszechnie znani topowi blogerzy, jak np. Kominek, Maciej Budzich czy Natalia Hatalska, ale także coraz mocniej rozpychający się łokciami vlogerzy i "jutuberzy". W polskiej blogosferze jest także bardzo ważne miejsce dla blogerów, którzy korzystają z platform blogowych, takich jak oczywiście Bloog.pl.

Ci wszyscy twórcy znaleźli się na BlogVille, mapie-infografice, którą przygotowała agencja Szeriszeri.

- Miasto podzieliliśmy na dzielnice, które symbolizują najbardziej popularne platformy, na których działają twórcy internetowi - tłumaczą twórcy mapy. - Środki transportu to tutaj portale społecznościowe. Jest też centrum, w którym znajdują się najważniejsze inicjatywy, które kształtują to środowisko, a także tematy, które wywołują wiele emocji. To podstawowe słownictwo używane w tym środowisku. Budynki reprezentują podstawowe kategorie tematyczne.

Na mapie znajdziemy m.in. najlepsze platformy blogowe (i ich ranking, w którym plasujemy się bardzo wysoko), tematy, kanały social media, narzędzia do pracy i inne. Nie mogło zabraknąć także najważniejszych postaci polskiej blogosfery, których rozpoznanie twórcy pozostawili Wam.

Co ciekawe, twórcy mapy z nowo powstałej agencji Szeriszeri na co dzień także zajmują się blogosferą. Jednak skupiają się przede wszystkim na jej monetyzacji.

- Łączymy interesy marketerów z interesami blogerów i vlogerów. Zdajemy sobie sprawę, że jest to wciąż eksplorowany i dynamicznie rozwijający się obszar, a my oferujemy zupełnie nowe podejście i kompleksowe kampanie. Już dziś widzimy, że istnieje duże zainteresowanie i oddźwięk na naszą ofertę jest bardzo pozytywny - mówi Mateusz Krogulec, business development director agencji Szeriszeri.

Jak wygląda mapa polskiej blogosfery? Zobaczcie sami (kliknijcie tutaj, żeby powiększyć)!

mapa.jpg